Okulda öğrencilere kamuflaj giydirilip ‘tekbir’ getirtildi

Sinop'da Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde öğrencilere askeri kıyafet giydirildi, sela okutuldu, ‘tekbir’ getirtildi. Okul müdürü, gazetecilerin “Neden?” sorusuna, “Afrin’e destek için” yanıtını verdi.
Sinop’un Gerze ilçesindeki Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine Sinop’ta askeri kıyafet giydirildi ve sela okutuldu. Okul müdürü Zeki Sağır tarafından öğrencilere, ‘tekbir’ getirtildi. Bu esnada ise öğretmen, şehadet parmağını havaya kaldırdı.
 
Cumhuriyet’te yer alan habere göre muhabire bu yapıp ettikleri hakkında açıklamada bulunan okul müdürü Zeki Sağır, “Afrin’de mücadele eden askerlerimize bir nebze olsun destek olmak, kalp ve gönüllerimizin onlarla birlikte attığını göstermek adına hatimler okuyarak, dualar ederek, vaazlar vererek bir dizi etkinlik gerçekleştirdik” dedi.
 
‘AFRİN’E DESTEK İÇİN’MİŞ

 
Okul müdürü, okulun idarecilerinin de askeri kıyafetler giyerek bir gün boyunca bu şekilde eğitim aldığını söylerken, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz de yaptığı açıklamada şunları kaydetti:
 
“20 Ocak tarihinde başlayan Zeytin Dalı Harekâtı’nın 27. gününde Gerze İHL’de yaptığımız etkinlikle bizler de harekâta destek olmak istedik. Öğrencilerimiz kamuflajlı olarak gün boyu derslere girdiler. Öğretmenlerimiz ve idarecilerimiz de askeri üniforma giyerek öğrencilerimizle birlikte etkinlikte yer aldılar. Allah Ordumuzu Afrin’de muvaffak eylesin. Tüm kalbimizle askerimizin yanındayız” ifadelerini kullandı.”
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ