Reza Zarrab’ın ‘kaçak yalısı’ için yıkım kararı çıktı

ABD'deki davada tanık olan ve tüm rüşvet bağlantılarını itiraf eden Zarrab kötü adam ilan edildi...
ABD’de dolandırıcılıktan yargılandığı davada onlarca yıl hapis cezasıyla karşı karşıyayken savcıyla anlaşarak ‘sanık’ken ‘tanık’ konumuna geçen Reza Zarrab’ın Beykoz’daki yalısı için yıkım kararı çıktı.

Reza Zarrab ve yakınlarının mal varlığına el konulmuştu

Sözcü’den Özlem Güvemli’nin haberine göre İstanbul büyükşehir belediyesi meclisinin CHP’li üyeleri Hüseyin Sağ, Nadir Ataman ve Deniz Erzincan’ın tarihi yalılardaki kaçak bölümlerin ne zaman yıkılacağına ilişkin soru önergesi üzerine söz alan AKP Grup Başkan Vekil Yardımcısı Faruk Aydın, Sarraf’ın yalısının yıkımı için encümen kararı alındığını açıkladı. Aydın yasal sürecin devam ettiğini belirterek “O gün de gelecektir diye düşünüyorum” dedi.


CHP’li vekillerin soru önergesinde şu ifadeler yer aldı: “Casus Reza’ya ait Beykoz’da bulunan tarihi Mehmet Arif Bey Yalısı’nda Boğaziçi İmar Müdürlüğü tarafından kaçak yapılaşma tespit edildi. Yine casus Reza’ya ait Kanlıca’daki tarihi köşk ile ilgili de Boğaziçi İmar Müdürlüğü tarafından 2 bin 708 metrekare kaçak tespit edildi. ABD’de görülen davada tarihi yalılarla ilgili hakkındaki suçlamaları kabul etti.”

Önergeyi Meclis oturumunda okuyan CHP’li Sağ, CHP’nin şikayeti üzerine yalı ve köşk ilgili açılan davanın ocak ayında karara bağlanacağını söyledi.

Sağ şöyle devam etti: “CHP’liler olmasa casus Reza’nın Türkiye’de yargılandığı bir dava konusu olmayacaktı. Eski devlet protokolünde yer alan iş adamı casusu Reza Zarrab’ın kaçak yapılaşmaları bilirkişi ve Boğaziçi İmar Müdürlüğü tarafından tespit edilen yalı ve köşk ile ilgili yakım yapmak için neyi bekliyorsunuz? Boğaziçi İmar Müdürlüğü İBB’ye bağlı. Gelin müdahil olun, nam için yıkın.”
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ