​Demirtaş'tan İzmirlilere mesaj: Özgürce, kardeşçe yaşamak dışında seçeneğimiz yok

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İzmirlilere mesaj gönderdi. Demirtaş, "Bir arada, özgürce, kardeşçe, barış içinde yaşamak dışında seçeneğimiz yoktur. Bunu en iyi anlayacak ve anlatacak yerlerin başında İzmir gelir" dedi.

 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, Edirne F Tipi Cezaevinde tutuklu olan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı ziyaret etti.
 
Eski İzmir milletvekili olan Aksünger, Demirtaş’ın İzmirlilere hitaben yazdığı mesajı, Twitter hesabından paylaştı. Aksünger, paylaşımında “Selahattin Demirtaş’ın Edirne’deki ziyaretimizde İzmirlilere yazdığı barış ve kardeşlik mesajı taktire şayandır” ifadelerini kullandı.
 
Demirtaş’ın mesajı ise şöyle: “Bizler ne tek adam ne tek parti çatısı altıda birleşemeyecek kadar rengarenk güzellikleri ancak insanlık ortak paydasında ve demokrasi çatısı altında birleştirebiliriz. Bir arada, özgürce, kardeşçe, barış içinde yaşamak dışında seçeneğimiz yoktur. Bunu en iyi anlayacak ve anlatacak yerlerin başında İzmir gelir. Bu duygularla İzmir’e selam ve sevgilerimi iletiyorum.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ